CNC-Sorvaaja / CNC Lathe Operator

CNC-Sorvaaja

Etsimme asiakasyrityksellemme Kone-Tuomelle kokenutta sorvaajaa CNC-ohjatulle vaakasorville, jossa Fanucin ohjaus. Tässä tehtävässä menestyäksesi sinulla tulee olla vahva, useiden vuosien kokemus sekä suurien kappaleiden sorvaamisesta että ohjelmoinnista kuvien perusteella. Suurimmillaan koneistettavien kappaleiden pituus voi olla jopa 14 m. Jos nämä edellytykset täyttyvät, voit olla juuri etsimämme henkilö!

Työpaikka sijaitsee Kauttuan konepajalla Eurassa. Perheyrityksessä panostetaan henkilöstön työssä viihtyvyyteen, työolosuhteisiin ja kouluttamiseen. Yritys myös investoi paljon tuotekehitykseen, koneisiin ja laitteisiin. Pääset siis työskentelemään osana hyvää työporukkaa, jossa on pitkiä työsuhteita ja käyttämään moderneja laitteita tuottaessasi laadukkaita tuotteita yrityksen pitkäaikaisille asiakkaille.

Tehtävät

  • Kappaleiden sorvaus CNC-ohjatulla vaakasorvilla
  • Sorvin ohjelmointi kuvien perusteella Fanucin ohjausta käyttäen
  • Asennusten ja asetteiden teko
  • Prosessin valvonta ja ohjelman korjaus tarvittaessa
  • Laadun valvonta

Odotamme sinulta

  • Usean vuoden kokemusta CNC-ohjatun vaakasorvin käytöstä
  • Kokemusta suurten kappaleiden työstämisestä ja käsittelystä
  • Kykyä lukea ja tulkita teknisiä piirustuksia, sekä ohjelmoida niiden perusteella
  • Sujuvaa suomen tai englannin kielen taitoa

Mitä tarjoamme?

  • Vakituisen työsuhteen vakaassa henkilöstöön ja tuotekehitykseen panostavassa perheyrityksessä
  • Mahdollisuuden oman ammattitaidon kehittämiseen
  • Modernit työolosuhteet ja laitteet
  • Kilpailukykyisen palkkauksen teknologiateollisuuden työehtosopimukseen ja kokemukseesi pohjautuen
  • Työn aloitus sopimuksen mukaan

Kiinnostuitko? Jätä hakemuksesi tämän ilmoituksen kautta viimeistään 30.9.2024. Lisätietoja tehtävästä antaa Yulia Bilozor [email protected] / +35841311 9852.

IN ENGLISH

CNC Lathe Operator

We are looking for an experienced lathe operator for our client, Kone-Tuomi, to work on a CNC-controlled horizontal lathe with Fanuc control. To succeed in this role, you must have extensive, multi-year experience in machining large parts and programming based on technical drawings. The length of the parts to be machined can be up to 14 meters. If you meet these requirements, you might be the person we are looking for!

The workplace is located at the Kauttua workshop in Eura. This family-owned company prioritizes employee satisfaction, working conditions, and training. The company also invests heavily in product development, machinery, and equipment. Therefore, you will have the opportunity to work as part of a great team with long-term employment relationships and to use modern equipment to produce high-quality products for the company's long-term customers.

Tasks:

  • Machining parts using a CNC-controlled horizontal lathe
  • Programming the lathe based on technical drawings using Fanuc control
  • Performing installations and setups
  • Monitoring the process and making program adjustments as needed
  • Quality control

We expect from you:

  • Several years of experience with CNC-controlled horizontal lathes
  • Experience in working with and handling large parts
  • Ability to read and interpret technical drawings and program accordingly
  • Proficiency in Finnish or English

What do we offer?

  • Permanent employment in a stable family business that invests in its staff and product development
  • Opportunities for professional development
  • Modern working conditions and equipment
  • Competitive salary based on the collective agreement of the technology industry and your experience
  • Start date according to agreement

Interested? Submit your application through this ad by September 30, 2024. For more information about the position, please contact Yulia Bilozor at [email protected] / +35841311 9852.

Haku alkaa 19. elokuuta 2024 ja päättyy 30. syyskuuta 2024, klo 23.59 (Europe/Helsinki)
Työsuhteen tyyppi: Vakituinen

Kone-Tuomen 1945 perustettu konepaja sijaitsee hyvien kulkuyhteyksien varrella Turussa ja Euran kunnassa Kauttualla. Yrityksemme erikoisalana on raskas ja keskiraskas koneistus, josta meillä on yli 75 vuoden kokemus. Turun konepaja toimii 3200 m2 tuotantotiloissa, Kauttualla hallipinta-alaa viimeisimmän laajennuksen jälkeen on 4300 m2. Henkilökuntaa Kone-Tuomi Oy:llä on yhteensä noin 65.